У скандальної електростанції «Мирненська», що незаконно будується на Херсонщині, – шведське коріння

Карл Стурен — співзасновник ПрАТ «Чумак» та ТО«³ндкрафт України» (на фото)

Вітрова електростанція «Мирненська», яка швидкими темпами, без дотримання вимог законодавства та з кричущими порушеннями будується в Каланчаку на Херсонщині, напряму пов’язана з одіозним шведським підприємцем Карлом Стуреном. Адже інвестором будівництва виступає ТОВ «Віндкрафт України», одним із засновників якої і є Стурен.

Кричущим є той факт, що частина ділянки, на якій ведеться будівництво, призначена для ведення особистого селянського господарства. Проте за законом забудова повинна здійснюватися виключно в межах її цільового призначення. Тобто будівництво тут електростанції – незаконне. Крім того, дозвіл надано для будівництва станції, потужністю в 75,6 МВт. Але фактична потужність ВЕС буде більшою, ніж удвічі — 163 МВт.

Ба більше, згідно з інформацією Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), тут споруджується об’єкт із незначним наслідками впливу на довкілля. Однак до такої категорії об’єкти можуть бути віднесені лише за умови позитивного висновку Мінекології або Департаменту екології ОДА.

Але все ж таки, як Карл Стурен отримав “добро” на будівництво? Дуже просто. На святковому відкритті будівництва були присутні почесні гості, серед яких – Олексій Кудрявцев – звільнений кілька днів тому голова ДАБІ. Нагадаємо, що ДАБІ —  центральний орган влади,  який здійснює контроль та нагляд за дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, держстандартів і правил та надає дозволи на будівництво.

  
Карл Стурен та Олексій Кудрявцев на відкритті «Мирненської» ВЕС

Варто відзначити, що Кудрявцев розвів у очолюваному ним відомстві небачену корупцію і побори. Для прикладу – нещодавно голова ДАБІ Херсонщини Сергій Циклинський прогорів на хабарі. Про це повідомляв Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Чиновник не пробув на посаді навіть місяця. Разом зі спільниками він вимагав і отримав 4500 доларів за погодження документації. Корупціонером також виявився і головний інспектор ДАБІ в Херсонській області — Владислав Вакуленко. Ба більше, затриманий Вакуленко зізнався у змові з очільником ДАБІ Кудрявцевим. За домовленістю з посадовцями головного офісу ДАБІ, передавав їм кошти, одержані корупційним шляхом. Очевидно, в якості плати за це керівництво ДАБІ закривало очі на такі махінації.

Тому стає цілком очевидним, як і чому в Херсонській області отримають дозволи на незаконні будівництва. Зокрема, і цієї електростанції.

Крім того, навколо Карла Стурена розгорівся міжнародний скандал. Місцевим мешканцям увірвався терпець через те, що Стурен надмірно втручається в їхні справи. Так, підприємець втручається в призначення начальника комунального підприємства, бере під патронат політичну партію, вводить в виконком вигідних для себе людей, прокладає дорогу до свого будинку за рахунок обласного бюджету, намагається приватизувати Каховський Магканал, щоб остаточно перетворитися в місцевого феодала.

Пікет під Посольством Швеції проти Карла Стурена

За словами тодішнього депутата Каховки Андрія Дяченка це почалося ще в 2010 році, коли Карл Стурен запрошував до себе потенційних кандидатів у мери з метою підтримати одного з них. «Так, я теж був у нього, але ми відразу не сподобались один одному. Він очікував, що я визнаю його своїм васалом і буду беззаперечно підкорятися, я ж очікував від нього допомоги місту, як від великого бізнесмена. Ми не зійшлися в поглядах і наші контакти на цьому припинилися. Надалі виявилося, що «конкурс» виграв Олександр Карасевич — він отримав фінансову, організаційну підтримку. Весь «Чумак» змушували за нього голосувати. Чесно кажучи, я б і не згадував про це, але всьому є межа!» — коментує Андрій Дяченко.

Саме тому місцеві мешканці пікетували Посольство Швеції, адже терпіти таке самоуправство і всевладдя іноземного  підприємця вони переходить усі межі.

http://zastroykam.net/u-skandalnoyi-elektrostantsiyi-mirnenska-shho-nezakonno-buduyetsya-na-hersnshhini-shvedske-korinnya/

Поделитесь, и будет Вам счастье!
Другие материалы в этой категории: Вінницька мажорка Давиденко рветься до влади! »

ТОП 24

Copyright © 2008-2019. 54 канал Сумы - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top